2022 metų pabaigoje buvo pasirašyta nauja kolektyvinė sutartis, kuri įsigaliojo nuo  2023 m. sausio 1 d.
Taip pat susipažinkite su skiriamos materialinės paramos principais ir, esant poreikiui, pateikite prašymą.

AB „Amber Grid“

KOLEKTYVINĖ SUTARTIS

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 Šalys, atsižvelgdamos į:

  • ilgalaikes Darbuotojų atstovų ir Bendrovės kolektyvinių sutarčių sudarymo Bendrovėje tradicijas;
  • Bendrovės Darbuotojų įsitraukimą ir aktyvumą sprendžiant bendrus Darbuotojų kolektyvo (komandos) klausimus;
  • EPSO-G įmonių grupės ir Bendrovės veiklos ypatybes, strateginę reikšmę, strategiją;
  • šalies ekonomikos, darbo rinkos būklę ir tendencijas;

siekdamos:

  • naujo Darbuotojų kolektyvo (komandos), jų atstovų ir Bendrovės ilgalaikio kolektyvinio susitarimo, patvirtinančio aukšto lygmens, darnių ir subalansuotų tarpusavio santykių buvimą;
  • nustatyti papildomą darbo santykių reglamentavimą, atsižvelgiant į teisės aktų pakeitimus ir leidžiamas ribas, taip pat į patvirtintą Įmonių grupės ir Bendrovės strategiją, Bendrovės veiklos ypatybes;
  • reglamentuoti Šalims svarbius darbo santykius, kurie negali būti reglamentuoti be kolektyvinės sutarties, nustatyti papildomas Šalių teises ir pareigas;
  • susitarti dėl Bendrovės Darbuotojams taikomų papildomų naudų sistemos, sudarančios sąlygas teisingai ir efektyviai paskirstyti šiems tikslams Bendrovės turimus ribotus resursus ir papildančios teisės aktų nustatytas, užtikrinančias socialiai atsakingas ir rinkoje konkurencingas Darbuotojų darbo sąlygas, Darbuotojų įsitraukimą, garantijas ir Bendrovės strategijos įgyvendinimą;

 sudarė šią darbdavio lygmens Kolektyvinę sutartį (toliau – Sutartis, Kolektyvinė sutartis).

1. Sutartį sudariusios šalys (toliau – Šalys):

    • UAB „EPSO-G“ įmonių grupės (toliau – Įmonių grupė) įmonė – AB „Amber Grid“, juridinio asmens kodas 303090867 (toliau – Darbdavys, Bendrovė), ir
    • AB „Amber Grid“ darbuotojų profesinė sąjunga, juridinio asmens kodas 304590793 (toliau – Profesinė sąjunga).

2. Sutartis įsigalioja 2023 m. sausio 1 d. ir galioja 4 (ketverius) metus.

3. Sutartis taikoma Bendrovės Darbuotojams – Profesinės sąjungos nariams. Jeigu Profesinė sąjunga ir Darbdavys susitaria dėl Sutarties taikymo visiems Darbuotojams, ji taikoma visiems Darbuotojams, jeigu jos taikymą patvirtina visuotinis darbdavio Darbuotojų susirinkimas (konferencija) ir Sutarties taikymui pritaria ne mažiau kaip 1/2 Bendrovės Darbuotojų. Bendrovės vadovo darbo sąlygas nustato valdyba. Šalys susitaria, kad Darbuotojų susirinkimas šiame punkte nurodytu klausimu turi būti organizuotas ir sprendimas (pritarimas / nepritarimas) priimtas ne vėliau ne per 1 (vieną) mėnesį nuo Sutarties pasirašymo dienos. Šį laikotarpį Sutartis taikoma visiems Bendrovės Darbuotojams.

 DARBO SANTYKIAI

4. Individualūs ir kolektyviniai darbo santykiai Bendrovėje grindžiami žmogaus konstitucinių teisių ir laisvių, darbo santykių teisinio reglamentavimo principų gerbimu, užtikrinimu ir laikymusi, socialinės atsakomybės, geros verslo organizacijų valdymo praktikos ir verslo etikos taikymu, Įmonių grupės ir Bendrovės vertybių laikymusi, Bendrovės misijos ir strategijos įgyvendinimu. Sudarydami darbo ir Kolektyvinę sutartį darbdavys, Darbuotojai ir Profesinė sąjunga įsipareigoja laikytis šių šalims kertinių darbo santykių vertybių ir jas puoselėti, netoleruoti psichologinio smurto darbe.

5. Sudarydami darbo sutartį, Darbuotojas ir Darbdavys susitaria, kad ši Kolektyvinė sutartis nustato jiems taikomas papildomas, taip pat ir – kitokias (darbo sąlygų ypatumai) darbo teisės normas, šalių abipuses teises, pareigas ir atsakomybę, negu nustato Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (toliau – Darbo kodeksas) ir kiti darbo santykius reglamentuojantys teisės aktai.

6. Darbuotojui, prieš sudarant darbo sutartį, pateikiama susipažinti Sutartis. Sutartis skelbiama Bendrovės vidiniame tinklapyje ir (ar) kitoje visiems Darbuotojams prieinamoje vietoje (pvz. Veiklos vadove), visi Bendrovės Darbuotojai gali susipažinti su Sutartimi, jos pakeitimais ir papildymais.

7. Darbo sutartimi Darbdavys įsipareigoja Darbuotojui teisingai ir konkurencingai atlyginti už Bendrovės naudai atliekamą darbo funkciją, o Darbuotojas įsipareigoja tinkamai ir efektyviai atlikti darbo funkciją, nukreiptą Bendrovės misijos ir strategijos įgyvendinimui. Darbuotojai skatinami už gerus savo ir Bendrovės veiklos rezultatus, Įmonių grupės ir Bendrovės vertybių puoselėjimą.

8. Darbdavys, atsižvelgdamas į Bendrovės paskirtį ir tikslus, pareigas ir reikšmę klientams, šalies ir regiono ūkiui, visuomenei, valstybei, Darbuotojams, akcininkams ir kitoms suinteresuotoms šalims, Bendrovės veiklai kelia aukštus veiklos vykdymo ir valdymo standartus, kurie Įmonių grupės ir Bendrovės yra nustatomi veiklos valdymo gairėse, politikose, kodeksuose ir kituose vidaus teisės aktuose (tvarkose, aprašuose, procesuose ir pan.), kurių visi Bendrovės Darbuotojai įsipareigoja laikytis. Darbdavio nustatoma darbovietės darbo tvarka turi atitikti Sutarties 4 punkte numatytas kertines darbo santykių vertybes.

9. Šalys Sutarties IV skyriuje susitarė dėl papildomų naudų Bendrovės Darbuotojams – papildomų prie teisės aktuose nustatytų, taip pat Darbuotojo darbo sutartyje sutarto atlygio už darbą ir kitų sutarties sąlygų.

10. Darbo sutarčių sudarymui, pakeitimui ir nutraukimui, Šalys susitaria taikyti Darbo kodekse nustatytas sąlygas, o tuo atveju, jeigu šioje Sutartyje numatyta kitaip, taikomos Sutarties sąlygos.

11. Sutartimi taip pat sutariama dėl darbo sąlygų ypatumų, sąlygotų Bendrovės teisinio statuso (valstybės valdomos Bendrovės dukterinė Bendrovė, akcijomis viešai prekiaujama reguliuojamoje rinkoje), Bendrovės veiklos energetikos sektoriuje, Bendrovės strateginės reikšmės valstybei ir svarbos nacionaliniam saugumui.

12. Sutartimi Šalys taip pat susitaria dėl papildomų Darbuotojų saugos ir sveikatos darbo sąlygų ir priemonių, nustato tarpusavio informavimo, konsultavimo ir kitokio Profesinės sąjungos dalyvavimo Darbdaviui priimant sprendimus darbo santykių srityje, taip pat Sutarties vykdymo kontrolės sąlygas.

13. Darbdavys Bendrovės vidiniame tinklapyje skelbia Darbuotojų paieškos / atrankos skelbimus (išskyrus specializuotas neskelbiamas paieškas / atrankas per Darbuotojų paieškos / atrankos įmones ir kitus įrankius), kai ieškomi / atrenkami Darbuotojai į atsilaisvinusias ar naujai sukurtas darbo vietas Bendrovėje, ir sudaro atviras skaidrias galimybes Bendrovės Darbuotojams dalyvauti atrankoje. Jei tarp dviejų geriausių kandidatų yra vidinis kandidatas ir išorinis kandidatas ir abu kandidatai iš esmės neturi aiškių ir objektyviai pagrindžiamų privalumų, prioritetas teikiamas vidiniam kandidatui.

DARBO APMOKĖJIMO SISTEMA

 14.   Darbo apmokėjimo sistema (taip pat vadinama Atlygio sistema) įtvirtinta šioje Kolektyvinėje sutartyje, UAB „EPSO-G“ įmonių grupės darbuotojų atlygio, veiklos vertinimo ir ugdymosi politikoje (toliau – Politika).

15.   Atlygio sistema detalizuojama, nustatoma jos įgyvendinimo tvarka Darbdavio tvirtinamame ir su Profesine sąjunga derinamame Atlygio tvarkos apraše ir jame nurodytuose dokumentuose.

16.   Politika ir Atlygio tvarkos aprašas bei jį įgyvendinantys dokumentai Darbuotojams yra pateikiami Bendrovės Veiklos vadove ir kitais Bendrovėje įprastais būdais.

17. Darbo užmokesčio fondas ne rečiau kaip kartą per metus indeksuojamas / peržiūrimas, atsižvelgiant į Bendrovės finansines galimybes ir darbo paklausos bei pasiūlos darbo rinkoje situaciją, reguliatoriaus (Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos) patvirtintas atitinkamų metų darbo užmokesčio fondo ribas.

PAPILDOMOS NAUDOS

18. Papildomos naudos yra Bendrovės papildomi įsipareigojimai Darbuotojams greta tų, kuriuos numato norminiai teisės aktai, darbo sutartys, ar Bendrovės Atlygio sistema. Dalis papildomų naudų, vadovaujantis norminiais teisės aktais, teisingo mokesčių mokėjimo tikslais, gali būti laikomos pajamomis natūra, nuo kurių reikia mokėti įstatymais nustatytus mokesčius.

19. Pagal šią Sutartį papildomos naudos skiriamos šiose srityse:

    • Profesinės sąjungos tarybos narių veiklos sąlygų sudarymui, Profesinės sąjungos narių ugdymui;
    • Darbuotojų sveikatos užtikrinimui – prevencijai, profilaktikai ir švietimui;
    • Darbuotojų šeimyniniams ar jiems prilyginamiems įsipareigojimams, ar visuomeninei (bendruomeninei) pareigai vykdyti;
    • Darbuotojų materialinei paramai nelaimių atvejais;
    • Darbuotojų, auginančių vaikus, rėmimui;
    • Darbuotojų sportinei, sveikatinimo ir kultūrinei veiklai skatinti ir remti;
    • Darbuotojų bendram ugdymui, kolektyvui (komandai) sutelkti, Bendrovės vertybėms,kultūrai puoselėti;
    • Darbuotojų įtraukimui į Bendrovės socialinės atsakomybės veiklą.
    • kitose šioje Sutartyje nurodytose srityse.

20. Bendrovė Sutarčiai įgyvendinti skirtomis lėšomis, darbdavio ir Profesinės sąjungos suderintos sumos ribose, Darbuotojų sveikatos srityje organizuoja ir finansuoja šias papildomas naudas:

    • kartą metuose, pagal Darbdavio ir Profesinės sąjungos suderintą priemonių sąrašą, Bendrovės Darbuotojams sudaro galimybę pasinaudoti viena profilaktine priemone nuo ligų ir/ar darbo rizikos veiksnių sukeliamų negalavimų: paplitusių užkrečiamųjų (pvz.: skiepai nuo gripo) ar kitų darbo rizikos veiksnių sukeliamų negalavimų (pvz.: regėjimo išsamus patikrinimas, stuburo patikrinimas), arba sudaro galimybę apsidrausti papildomu draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe, arba draudžia (sudaro galimybę apsidrausti darbdavio lėšomis) Darbuotojus sveikatos draudimu;
    • Biuruose aprūpina Darbuotojus karštais gėrimais (kava, arbata ar kt.) ir jiems pasigaminti skirtais aparatais, o dirbančius išvažiuojamąjį darbą –produktais karštiems gėrimams pasigaminti;
    • kartą per savaitę į pagrindines darbovietes pristato sveikų užkandžių (šviežių vaisių, sulčių, jogurtų ar pan.) Darbuotojams. Darbdavys ir Profesinė sąjunga gali sutarti dėl būdų, kaip kartą per savaitę šiuos užkandžius suteikti Darbuotojams, dirbantiems darbovietėse, nutolusiose nuo pagrindinių darboviečių; arba, šiame punkte nustatytam tikslui suplanuotų lėšų ribose vieną kartą per pamainą aprūpina karštu maistu Darbuotojus, dirbančius nepertraukiamus planinius darbus lauko sąlygomis;
    • kartą metuose organizuoja Darbuotojų emocinės ir fizinės sveikatos švietimo paskaitas, kurias išklausyti turi galimybę visi Bendrovės Darbuotojai.

21. Skatindamas darbo ir šeimos darną bei gerbdamas kitus svarbius Darbuotojo įsipareigojimus, siekdamas sudaryti jiems palankias sąlygas, Darbdavys sudaro šias darbo sąlygas:

    • Darbuotojui pageidaujant dėl šeimyninių įsipareigojimų vykdymo, ar jiems prilyginamų asmeninių priežasčių, ar visuomeninių pareigų, jeigu tai netrikdo Bendrovės technologinio ar darbo organizavimo proceso, kitų Darbuotojų darbo, gavus tiesioginio vadovo leidimą, Bendrovėje įprastu būdu gali būti nustatytas individualus darbo pradžios ir pabaigos laikas, Darbo tvarkos taisyklėse numatytais atvejais ir tvarka –darbo dienų per savaitę skaičius;
    • Darbdavys, būdamas socialiai atsakingas ir siekdamas geros Darbuotojų sveikatos būklės ir šeimyninių, ar jiems prilyginamų, įsipareigojimų vykdymo, Darbuotojo ir jo tiesioginio vadovo susitarimu, leidžia neatvykimą į darbą dėl Darbuotojų ar jų vaikų (įvaikių) iki 12 metų ar neįgalaus vaiko iki 18 metų, ligos 4 (keturias) darbo dienas per kalendorinius metus, Darbuotojui nesikreipiant į gydymo įstaigą ir nepristatant Darbdaviui nedarbingumo pažymėjimo. Neatvykti į darbą dėl šios priežasties galima ne daugiau negu 2 (dvi) darbo dienas iš eilės – trečiąją darbo dieną Darbuotojas privalo kreiptis į gydymo įstaigą, išskyrus Darbuotojus, neturinčius galimybės dirbti nuotoliniu būdu – jie, suderinę su tiesioginiu vadovu, gali dėl šios priežasties neatvykti į darbą visas 4 dienas iš eilės. Tiesioginis Darbuotojo vadovas, gavęs Darbuotojo pranešimą apie ligą, turi teisę nurodyti Darbuotojui kreiptis į gydymo įstaigą. Šios dienos nekaupiamos, t. y. neperkeliamos į kitus metus;
    • Bendrovė, siekdama geros Darbuotojų sveikatos būklės, darbo ir poilsio laiko pusiausvyros visiems Darbuotojams suteikia ne trumpesnes nei 23 (dvidešimt trijų) darbo dienų trukmės kasmetines atostogas. Darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, ir neįgaliems Darbuotojams –ne trumpesnes kaip 27 (dvidešimt septynių) darbo dienų trukmės kasmetines atostogas.

Šio bei kitų Kolektyvinės sutarties punktų aiškinimo taikymo prasme, Darbuotojais, vienais auginančiais vaiką laikomi Darbuotojai, kurių vaiko(-ų) tėvas / motina neprisideda prie vaiko(-ų) išlaikymo.

22. Bendrovės Darbuotojai turi teisę į papildomas mokamas atostogas:

    • mirus artimajam (vienam iš tėvų ar sutuoktinių tėvų (įtėvių), sutuoktiniui ar jam prilyginamam asmeniui, broliui, seseriai, vaikui (įvaikiui)) – iki 3 (trijų) darbo dienų;
    • už nepertraukiamą ilgesnį nei 5 (penkerių) metų darbo stažą Įmonių grupėje – 1 (vieną) papildomą atostogų dieną kiekvienais finansiniais metais, kurioms taikomos kasmetinių atostogų suteikimo, pasinaudojimo, perkėlimo ir pratęsimo taisyklės.

23. Nepertraukiamuoju darbu (nepertraukiamuoju stažu) Bendrovėje laikomas nepertraukiamas darbas UAB „EPSO-G“ įmonių grupės įmonėse, nepertraukiamas darbas AB „Amber Grid“ ir AB „Lietuvos dujos“. Nepertraukiamas darbas (nepertraukiamas stažas) AB „Lietuvos dujos“ skaičiuojamas taip, kaip jis buvo skaičiuojamas pagal Kolektyvinę sutartį, galiojusią AB „Amber Grid“ atskyrimo nuo AB „Lietuvos dujos“ dieną, t. y., 2013 m. rugpjūčio 1 d.

24. Bendrovė, solidarizuodamasi su Darbuotojais, skiria materialinę pagalbą žemiau išvardintais atvejais:

    • mirus Darbuotojui, skiria vienam mirusiojo Darbuotojo šeimos nariui ar kitam artimam asmeniui, laidojusiam mirusįjį – 1.500 Eur (atskaičius mokesčius) laidojimo pašalpą;
    • Darbuotojo sutuoktinio, ar jam prilyginamo asmens, vaiko (įvaikio), vieno iš tėvų (įtėvių) mirties atveju, Darbuotojui skiria 750 Eur (atskaičius mokesčius) laidojimo pašalpą;
    • kai būtina materialinė parama patyrus nuostolių dėl gaisro, stichinių nelaimių ir kitų nuo Darbuotojo nepriklausančių priežasčių, Darbuotojo prašymu, gali išmokėti iki 1.290 Eur (atskaičius mokesčius) materialinę paramą;
    • už kiekvieną gimusį, įsivaikintą ar priimtą globon vaiką Darbuotojui skiria 970 Eur (atskaičius mokesčius) dydžio vienkartinę paramą;
    • Darbuotojo šeimai, auginančiai 3 (tris) ir daugiau nepilnamečių vaikų arba neįgalų vaiką, kartą per metus skiria 970 Eur (atskaičius mokesčius) dydžio paramą;
    • jei dėl Bendrovės kaltės įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, dėl kurio Darbuotojas mirė (Valstybinės darbo inspekcijos patvirtinta nelaimingo atsitikimo darbe akto forma N-1), mirusiojo šeimai išmoka vienkartinę paramą, kuri atitinka 20 (dvidešimt) mirusio Darbuotojo darbo užmokesčių;
    • už pirmąsias 2 (dvi) kalendorines ligos dienas Bendrovė moka Darbuotojui 77,58 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio, apskaičiuoto Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka, ligos pašalpą;
    • 1 – 24.6 punktuose nurodytais atvejais mokėtinus mokesčius savo lėšomis sumoka Darbdavys.

25. Sutarties 24.6 punkte numatytu atveju pašalpa nemokama, jei yra nors viena iš nurodytų aplinkybių:

    • Darbuotojas nelaimingo atsitikimo metu buvo neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, toksinių ar psichotropinių medžiagų(išskyrus atvejus, jei apsvaigimas toksinėmis medžiagomis buvo sąlygotas darbo aplinkos nelaimingo atsitikimo metu (t.y., apsvaigimas nuo dujų, odoranto ar pan.));
    • Darbuotojas nukentėjo dėl nusikalstamos veikos požymių turinčios veikos arba dėl Darbuotojo padaryto administracinio nusižengimo;
    • Darbuotojas pažeidė saugos ir sveikatos instrukcijas, su kuriomis buvo supažindintas Bendrovėje nustatyta tvarka, sąmoningai siekė, kad įvyktų nelaimingas atsitikimas;
    • Darbuotojas nelaimingo atsitikimo metu dirbo ne pagal Darbdavio pavedimą ar dirbo savavališkai (be Darbdavio žinios) ir/ ar sau (savo interesais).

26. Darbdavys savo lėšomis finansuoja ir savo nuožiūra organizuoja Darbuotojams skirtus renginius / veiklas – vasaros, metų pabaigos renginius, metų pabaigos renginį Darbuotojų vaikams, Bendrovės veiklos ar energetikos srities svarbios progos minėjimus ir pan.

27. Bendrovė Sutarčiai įgyvendinti skirtų lėšų ribose prisideda prie Darbuotojų organizuojamų renginių/ veiklų (Darbuotojai savarankiškai organizuoja renginį / veiklą, prisideda prie visų renginiui/ veiklai reikalingų lėšų savo lėšomis, ar kitokiomis Darbuotojų įdėtomis veiklos sąnaudomis (darbu, kūryba, ir pan.)):

    • kartą per finansinius metus – padalinio(-ių) komandoms ugdyti ir sutelkti, komandiniams ir tarpkomandiniams ryšiams stiprinti, bendradarbiavimui vystyti;
    • kartą per finansinius metus Darbdavio skirtų šiam tikslui lėšų ribose – bendrų (ne padalinio ribose) Darbuotojų komandinio sporto, ugdymo, kultūros, bendradarbiavimo renginiams / veikloms (pvz.: baidarių ir / ar dviračių žygis, „proto mūšis“, ekskursija po istorijos, kultūros ar technikos objektus);
    • kartą per finansinius metus – Darbuotojų savarankiškam įsitraukimui į Bendrovės socialinės atsakomybės politiką atitinkančią veiklą;
    • Darbuotojų organizuoto komandinio mėgėjiško sporto (tinklinio, krepšinio, futbolo ir kt.) salių, aikštelių nuomą ar kitą sportinį aktyvumą skatinančią veiklą.

28. Bendrovė, skatindama savo ir Darbuotojų socialinę atsakomybę, sudaro galimybę Darbuotojams dalyvauti Bendrovės socialinę atsakomybės politiką atitinkančioje veikloje. Darbdavys sudaro galimybes Darbuotojams dalyvauti Bendrovės organizuojamose ir Darbuotojų inicijuotose (suderinus su Darbdaviu) savanorystės akcijose jų darbo metu. Darbuotojams, dalyvavusiems Darbdavio organizuotose kraujo donorystės akcijose, Darbdavio sprendimu suteikiama laisva nuo darbo apmokama diena, kuria Darbuotojas gali pasinaudoti ne vėliau nei per vieną mėnesį nuo atitinkamos kraujo donorystės akcijos dienos, apmokant už šią dieną Darbuotojo vidutinį darbo užmokestį.

29. Būtino nepertraukiamo magistralinio dujotiekio ar jo įrenginių darbų proceso metu, kai darbai tęsiasi ilgiau kaip 1 darbo dieną, Darbdavys apmoka šilto maisto atvežimą. Maisto atvežimas organizuojamas pačių Darbuotojų Bendrovei priimtinais būdais, už maistą Darbuotojai atsiskaito savo lėšomis. Esant finansinėms galimybėms, darbdavys finansuoja ir maisto apmokėjimą (šios Sutarties 20.3 p.).

30. Darbuotojams, baigus darbus Bendrovės objektuose ir grįžus į darbovietę pasibaigus darbo dienos laikui, nesant galimybės pasinaudoti visuomeniniu transportu, Darbdavys suteikia galimybę nuvykti iki namų, pasinaudojant Bendrovės transportu arba kompensuoja Darbuotojams lėšas, sumokėtas už taksi. Toks transporto panaudojimas turi atitikti Bendrovės nustatytas tvarkas.

31. Darbuotojams, kurių darbo pobūdis leidžia darbą atlikti nuotoliniu būdu, suderinus su tiesioginiu vadovu, leidžiama dirbti nuotoliniu būdu. Nuotolinį darbą detaliai reglamentuoja Bendrovėje patvirtintas Nuotolinio darbo tvarkos aprašas.

32. Jeigu darbo sutartis su Darbuotoju bet kurios šalies iniciatyva nutraukiama šalių susitarimu, kai Darbuotojas įgyja teisę į visą senatvės pensiją, darbdavys sumoka Darbuotojui:

    • kurio nepertraukiamas darbo stažas Bendrovėje 10 – 19 metų – ne mažiau kaip jo trijų vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką;
    • kurio nepertraukiamas darbo stažas Bendrovėje 20 – 29 metų – ne mažiau kaip jo keturių vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką;
    • kurio nepertraukiamas darbo stažas Bendrovėje 30 ir daugiau metų – ne mažiau kaip jo penkių vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką.

33. Jeigu darbo sutartis su Darbuotoju nutraukiama šalių susitarimu Darbuotojo iniciatyva dėl priežasčių, susijusių su darbo krūviu, sunkumų prisitaikant prie darbo organizavimo pokyčių, sveikatos problemų, Darbuotojui, kuriam iki senatvės pensijos liko ne daugiau nei 5 metai ir:

    • jo nepertraukiamas darbo stažas Bendrovėje yra 20 – 30 metų, Darbdavys išmoka ne mažiau nei vieno jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką;
    • jo nepertraukiamas darbo stažas Bendrovėje yra didesnis nei 30 metų, Darbdavys išmoka ne mažiau nei dviejų jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką.

34. Darbdaviui nutraukiant darbo sutartį su Darbuotoju darbdavio iniciatyva be Darbuotojo kaltės (Darbo kodekso 57 straipsnis), Darbo kodekso 57 straipsnyje numatyta išeitinė išmoka atleidžiamam Darbuotojui už kiekvienus pilnus 7 (septynerius) darbo Bendrovėje metus (skaičiuojama pagal Kolektyvinės sutarties 23 punktą) bus didinama Darbuotojo vieno vidutinio darbo užmokesčio dydžio suma.

Šio punkto taikymo tikslu paskutinieji Darbuotojo darbo metai apvalinami iki pilnų metų tuo atveju, jei iki paskutiniojo 7 metų laikotarpio (t. y., iki pilnų 7 metų ar 14 metų, ar 21 metų ir t.t.) trūksta 4 (keturių) ar mažiau mėnesių darbo.

35. Papildomos naudos pagal Sutartį, kaip įprasta bendrovių valdymo praktikoje, kaip ir bet kuri veikla Bendrovėje, yra ribojamos Bendrovės biudžete Sutarčiai įgyvendinti skirtomis lėšomis, dėl kurių skyrimo ateinantiems finansiniams metams sprendimą priima Bendrovės valdyba. Bendrovė Sutarties galiojimo metu įsipareigoja siekti, kad kiekvienais finansiniais metais Sutarčiai įgyvendinti Bendrovės biudžete būtų skirta su Profesine sąjunga suderinta lėšų suma, bet ne mažiau lėšų, negu jų buvo skirta Sutarties įsigaliojimo finansinių metų pradžioje.

36. Profesinė sąjunga ir Darbdavys Bendrovei įprastu biudžeto planavimo ir kontrolės būdu planuoja Sutarčiai įgyvendinti reikalingas lėšas.

Trūkstant Sutarčiai įgyvendinti skirtų lėšų (planavimo netikslumai, straipsnių išnaudojimas dėl didesnio skaičiaus remtinų įvykių nei planuota, išaugusi nei planuota Darbuotojų iniciatyva, didesnė nei numatyta renginių kaina ir pan.) atskiriems Sutarties straipsniams finansuoti, darbdavys vykdo konsultacijas su Profesine sąjunga dėl Sutarčiai vykdyti biudžete numatytų lėšų perskirstymo papildomoms naudoms.

Šalys iš anksto susitaria, kad pirmenybė teikiama Sutarties 22 ir 24 punktuose numatytoms papildomoms naudoms.

37. Darbdavys, Profesinei sąjungai paprašius (bet ne dažniau nei kartą per kalendorinį ketvirtį) elektroniniu paštu informuoja Profesinę sąjungą apie Sutarčiai įgyvendinti skirtų lėšų faktinį išnaudojimą, detalizuodamas informaciją pagal šių sąnaudų eilutes (kodus).

DARBO IR POILSIO LAIKAS

38. Sutarties Šalys susitarė darbo ir poilsio laikui Bendrovėje taikyti Darbo kodekso ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų, taikomų Bendrovei, nustatytas sąlygas su papildomomis naudomis, nustatytomis Sutartyje ir su išimtimis, kurios sąlygojamos Bendrovės veiklos ypatybių energetikos srityje, Bendrovės strateginės reikšmės ir svarbos nacionaliniam saugumui.

39. Sutarties Šalys susitarė darbo (pamainų) grafikus Bendrovėje nustatyti Bendrovei įprastu būdu. Darbo (pamainų) grafikus tvirtina Darbdavio įgalioti Darbuotojai, laikydamiesi Darbo kodekso reikalavimų. Darbo (pamainų) grafikai nėra atskirai derinami su Profesine sąjunga. Darbdavys informuoja ir konsultuojasi su Profesine sąjunga šioje Sutartyje nustatyta tvarka priimdamas sprendimus dėl Bendrovės teisės aktų, reglamentuojančių darbo (pamainų) grafikų nustatymo taisykles Bendrovėje.

40. Atsižvelgiant į tai, kad Bendrovė yra energetikos veiklos srities įmonė, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbi įmonė, taip pat valdanti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbią infrastruktūrą, įrenginius bei turtą, vadovaujantis Darbo kodekso 121 straipsniu, šioje Sutartyje nustatomi darbo laiko ir poilsio laiko ypatumai:

    • Darbuotojų, dirbančių darbus, kuriuose gali būti taikoma iki dvidešimt keturių valandų per parą darbo laiko trukmė, darbo laiko apskaitinis laikotarpis yra vieneri metai. Jeigu suminės darbo laiko apskaitos laikotarpio pabaigoje Darbuotojai dėl nuo Darbdavio priklausančių priežasčių nėra išdirbę bendros viso darbo laiko apskaitinio laikotarpio darbo laiko normos, jiems darbo sutartyse nustatytas mėnesinis atlyginimas nėra mažinamas;
    • darbo laikas, kai dirbami Bendrovės nepertraukiamai veiklai užtikrinti būtini darbai ir siekiama užkirsti kelią nelaimėms, pavojams, avarijoms ar gaivalinėms nelaimėms ar likviduoti jų skubiai šalintinas pasekmes ir / ar būtina užbaigti darbą ar pašalinti gedimą, dėl kurio būtų sutrikdytas energijos perdavimas, padaryta didelė žala, didelis Darbuotojų skaičius turėtų nutraukti darbą ar sugestų medžiagos, produktai ar įrenginiai įskaitant viršvalandžius ir darbą pagal susitarimą dėl papildomo darbo, per darbo dieną (pamainą) negali būti ilgesnis kaip dvidešimt keturių valandų ir septyniasdešimt šešių valandų per kiekvieną septynių dienų laikotarpį. Poilsio laikas tarp tokių pamainų negali būti trumpesnis nei 12 valandų;
    • atliekant darbus gamtinių dujų aplinkoje, kai turi būti vykdomas nenutraukiamas darbo procesas, Darbuotojo darbo laikas neturi viršyti 24 valandų ištisinio nepertraukiamo darbo įskaitant Darbo kodekse numatytas pertraukas ir 48 darbo valandų per savaitę. Jeigu nenutraukiamas darbo procesas vyksta daugiau nei 24 valandos, turi būti organizuota Darbuotojų pamaina. Minimalus poilsio laikas negali būti trumpesnis nei numatytas Darbo kodekse;
    • Tuo atveju, kai keičiantis pamainoms nuo vienos pamainos pabaigos iki kitos pamainos pradžios Darbuotojams negali būti suteiktas 35 valandų trukmės savaitės nepertraukiamasis poilsis ir (ar) kasdienis 11 valandų nepertraukiamasis poilsis, Darbuotojams, išskyrus asmenis iki 18 metų, savaitės nepertraukiamojo poilsio trukmė gali būti ne trumpesnė kaip 24 valandos, o kasdienio nepertraukiamojo poilsio trukmė – tokia, kad Darbuotojas galėtų ilsėtis savo gyvenamojoje vietoje ne mažiau kaip 8 valandas. Šiems Darbuotojams nepanaudoto savaitės nepertraukiamojo poilsio laikas ir (ar) nepanaudoto kasdienio nepertraukiamojo poilsio laikas sumuojami ir kompensuojami tokios pačios trukmės poilsio laiku per 6 mėnesių laikotarpį.
    • Švenčių dieną dirbama, kai Darbuotojui toks darbo laikas nustatytas darbo grafike arba darbas švenčių dieną būtinas siekiant užtikrinti Bendrovės nepertraukiamą veiklą;
    • Maksimali viršvalandžių trukmė per metus – vienas šimtas aštuoniasdešimt valandų. Esant poreikiui, atskiru Darbuotojo sutikimu galimi viršvalandžiai iki trijų šimtų valandų per metus.

41. Kasmetinės atostogos suteikiamos Bendrovei įprasta tvarka. Kasmetinės atostogos suteikiamos atsižvelgiant į Darbo kodekso nustatytus prioritetus, pagal Bendrovėje nustatyta tvarka patvirtintą grafiką, kuris pagal Darbuotojo ir tiesioginio vadovo susitarimą Darbdavio įgalioto darbuotojo sudaromas iki kiekvienų metų sausio 31 d., bei pagal atskirus Darbuotojų prašymus, suderinus su tiesioginiu vadovu. Darbuotojui atsisakius susiplanuoti atostogas, jų laikotarpius Darbuotojui gali pasiūlyti ir atostogų grafike suplanuoti jo tiesioginis vadovas.

42. Bendrovės Darbuotojams suteikiamos Sutarties 21.3 ir 22.2 papunkčiuose numatytos trukmės kasmetinės atostogos.

43. Nemokamos atostogos gali būti suteikiamos Darbdavio ir Darbuotojo susitarimu ir tik tuo atveju, jei Darbuotojas yra panaudojęs ne mažiau kaip pusę jam priklausančių kasmetinių atostogų (išskyrus DK numatytus atvejus ir atvejus, kai nemokamos atostogos suteikiamos mokymosi tikslais arba Darbuotojas ir Darbdavys susitaria kitaip).

DARBUOTOJŲ SAUGA IR SVEIKATA 

44. Atsižvelgiant į Bendrovės veiklos energetikos sektoriuje ypatybes, Šalys susitaria skirti ypatingą dėmesį Darbuotojų saugai ir sveikatai užtikrinti, siekdamos kartu su kitomis Įmonių grupės Bendrovėmis būti pavyzdine Lietuvoje Bendrove saugos ir sveikatos užtikrinimo srityje. Šalys sutaria laikytis Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytų saugos ir sveikatos reikalavimų ir taikyti jų numatytas priemones, netoleruos nesilaikymo atvejų ir išimčių, taikys papildomas priemones, kurios reikalingos Darbuotojų saugai ir sveikatai užtikrinti, atsižvelgiant į Bendrovės veiklos ypatybes. Darbuotojų saugai ir sveikatai Sutarties šalys sutarė taikyti papildomas naudas, nurodytas Sutartyje.

45. Šalys susitaria ugdyti Darbuotojus, taip pat kitus Bendrovės veiklos procese dalyvaujančius asmenis Darbuotojų saugos ir sveikatos srityje, nuolat tobulinti Darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemas.

46. Naujai išrinkti ar paskirti Darbuotojų atstovų saugai ir sveikatai bei Darbuotojų saugos ir sveikatos komiteto nariai privalo būti apmokomi per du mėnesius nuo paskyrimo arba išrinkimo. Pasikeitus teisės aktams saugos ir sveikatos komiteto nariai turi būti apmokomi papildomai per du mėnesius nuo naujų (pakeistų) teisės aktų įsigaliojimo.

47. Darbdavys informuoja ir konsultuojasi su Profesine sąjunga šioje Sutartyje nustatyta tvarka priimdamas sprendimus dėl Bendrovės teisės aktų, reglamentuojančių Darbuotojų saugos ir sveikatos komiteto sudarymą, rinkimą ir veiklą.

48. Darbdavys įsipareigoja, esant Darbuotojo raštiškam prašymui, informuoti Profesinę sąjungą apie visus įvykusius nelaimingus atsitikimus, kad Profesinė sąjunga galėtų atstovauti nukentėjusiųjų Profesinės sąjungos narių interesams tiriant nelaimingus įvykius darbe ir Profesinius susirgimus.

49. Bendrovė pagrindinėse darbovietėse ir nutolusiose darbovietėse, kuriose dirba daugiau kaip 5 Bendrovės Darbuotojai, įrengia maitinimosi patalpas su maisto ir indų jam plovimo, šildymo ir (ar) šaldymo įrenginiais ir kitomis priemonėmis, o kiekviename pagrindinių darboviečių pastato aukšte pastato Darbuotojams geriamo vandens aparatus ar kitaip nuolatos aprūpina darbovietes geriamu vandeniu.

INFORMACIJOS TEIKIMAS IR KONSULTAVIMASIS, SUTARTIES KONTROLĖ

50. Šalys susitaria informacijos teikimą, konsultavimąsi bei derinimą Profesinės sąjungos dalyvavimo Darbdaviui priimant sprendimus su Darbuotojų darbo, socialinių, ekonominių teisių bei interesų įgyvendinimu ir gynimu susijusiais klausimais vykdyti Darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatytomis sąlygomis, detalizuodami jas šiame Sutarties punkte įtvirtintomis nuostatomis.

    • Šalys susitaria, kad derinami (t. y., randamas ir priimamas bendras sprendimas, kuriam pritaria abi šalys) šie klausimai:
      • Klausimai, tiesiogiai susiję su šios Kolektyvinės sutarties vykdymu, įskaitant derinamų lėšų Kolektyvinės sutarties įgyvendinimui sumą (Bendrovės valdybos patvirtintų sąnaudų Kolektyvinės sutarties vykdymui ribose) kiekvieniems kalendoriniams metams;
      • Kolektyvinėje sutartyje nustatyta darbo apmokėjimo sistema.
    • Šalys susitaria, kad konsultavimosi dėl Bendrovės ketinamų įgyvendinti struktūrinių pokyčių procedūras vykdo tokia tvarka ir sąlygomis:
      • Darbdavys apie ketinamus įgyvendinti struktūrinius pokyčius informuoja Profesinę sąjungą, pateikdamas Profesinei sąjungai tokią informaciją:
        • planuojami struktūriniai pokyčiai ir jų aprašymas;
        • pokyčiu siekiamos naudos, finansinis efektas (darbo užmokesčio srityje), Darbuotojų socialinių interesų pokyčiai;
        • pokyčių įgyvendinimo terminai;
        • steigiamos naujos pareigybės ir jų pagrindinių funkcijų, atsakomybių aprašymas;
        • pareigybių, kurių Darbuotojams pokyčiai turės tiesioginę įtaką, sąrašas;
        • jei įgyvendinus pokyčius dėl jų planuojama nutraukti darbo santykius su Darbuotojais – tokių Darbuotojų darbo santykių nutraukimo kriterijai ir sąlygos.
      • Profesinė sąjunga, išanalizavusi iš Bendrovės gautą informaciją, ne vėliau nei per 10 (dešimt) darbo dienų nuo jos gavimo informuoja Bendrovę apie tai, ar dėl šių pokyčių bus reikalingos konsultacijos;
      • Jei konsultacijos reikalingos, Profesinė sąjunga ne vėliau nei per 1 (vieną) mėnesį nuo (1) punkte nurodytos informacijos gavimo pateikia Bendrovei savo klausimus, pastebėjimus ir (ar) siūlymus dėl planuojamo pokyčio;
      • Jei yra reikalinga diskusija dėl Profesinės sąjungos pateiktų klausimų, pastebėjimų ir (ar) pasiūlymų, organizuojamas jų aptarimas;
      • Konsultacijos nuo jų pradžios trunka ne ilgiau nei 1 (vieną) mėnesį. Šalims nepasiekus susitarimo per vieną mėnesį, pasirašomas nesutarimų protokolas arba, Šalims sutarus, pratęsiamas konsultacijų terminas.
      • Šalys taip pat susitaria konsultuotis šiais atvejais:
        • dėl tipinės darbo sutarties nuostatų;
        • dėl ketinimo nutraukti darbo sutartį darbdavio valia ar iniciatyva nesant Darbuotojo kaltės (DK 54, 57, 59 str.) – esant Darbuotojo – Profesinės sąjungos nario (buvusio Profesinės sąjungos nariu ne trumpiau nei 1 mėnesį iki darbo sutarties nutraukimo inicijavimo) prašymui turi būti pradėtos konsultacijos tarp Darbuotojo, Profesinės sąjungos ir Darbdavio, užtikrinant tokią konsultacijų trukmę, kuri neturėtų įtakos darbo sutarties nutraukimo terminams;
        • dėl atsakomybės už darbo pareigų pažeidimą taikymo – esant Darbuotojo –Profesinės sąjungos nario (buvusio Profesinės sąjungos nariu ne trumpiau nei 1 mėnesį iki darbo pareigų pažeidimo tyrimo pradžios) prašymui ir užtikrinant tokią konsultacijų trukmę, kuri neturėtų įtakos atsakomybės taikymo terminams.
      • Darbdavys įsipareigoja, esant kitų, nei dėl struktūrinių pokyčių, konsultacijų poreikiui pateikti Profesinei sąjungai informaciją ne vėliau nei prieš 5 (penkias) darbo dienas iki konsultacijų pradžios.

51. Šalys informaciją (įskaitant dėl konsultacijų bei derybų inicijavimo) teikia bendrais Šalių kontaktiniais elektroniniais paštais (info@ambergrid.lt ir sajunga@agdps.lt) ir kitos Šalies paskirtam įgaliotam asmeniui. Nurodytais būdais pateikus informaciją, ji laikoma tinkamai pateikta.

Šalys susitaria, kad šio punkto taikymo tikslu iš Darbdavio pusės tokiu įgaliotu asmeniu yra Organizacijos vystymo skyriaus vadovas, o iš Profesinės sąjungos pusės – Profesinės sąjungos pirmininkas. Esant poreikiui Kolektyvinėje sutartyje ar Bendrovės vidaus teisės aktuose numatytais atvejais spręsti klausimus, priimti sprendimus darbo grupėse, komisijose ar pan., Šalys gali pasitelkti sutartą ar teisės aktuose nustatytą skaičių asmenų – Darbdavys – Bendrovės Darbuotojų, Profesinė sąjunga – Profesinės sąjungos narių.

52. Darbdavys, gavęs informaciją iš Profesinės sąjungos apie poreikį, įsipareigoja vykdyti tokias konsultacijas:

    • strategijos ir metinio veiklos plano projekto – kiekvienų metų lapkričio mėnesį;
    • dėl konfidencialios informacijos valdymo, asmens duomenų apsaugos, fizinės saugos, Darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo aplinkos, darbo sąlygų, Darbuotojų teisių, darbo ir poilsio režimo ir kitų klausimų, tiek, kiek tai susiję su Darbuotojų darbo, socialinių, ekonominių teisių bei interesų įgyvendinimu ir gynimu;
    • Sutarties pirmojo pusmečio vykdymo klausimais, įskaitant Sutarties vykdymui patirtas sąnaudas – kiekvienų metų rugpjūčio mėnesį.

Į šių konsultacijų turinį šalių siūlymu gali būti įtraukiama Darbo kodekso 205 straipsnyje ir kituose norminiuose teisės aktuose nurodyta darbdavio Profesinei sąjungai pateikiama informacija.

53. Profesinė sąjunga, Darbdaviui paprašius, bet ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus, pateikia Darbdaviui Bendrovės Darbuotojų – Profesinės sąjungos narių bendrą skaičių ir jo pokyčius.

54. Darbdavys iki kiekvieno ketvirčio pirmojo mėnesio pabaigos organizuoja susitikimą su Profesinės sąjungos taryba. Susitikimo metu Šalys aptaria aktualius klausimus bei Sutarties vykdymą –Kolektyvinės sutarties biudžeto vykdymą per praėjusį metų laikotarpį; poreikį perskirstyti Sutarties biudžeto lėšas ir kt.

55. Sutarties Šalys kontroliuoja ir užtikrina Sutartyje įvardintų Šalims svarbių interesų, kertinių darbo santykių vertybių ir normų įgyvendinimą ir laikymąsi bei taiko norminiuose teisės aktuose bei Sutartyje numatytas priemones.

56. Šalys, atsižvelgdamos į Sutarties II ir VI skyrių nuostatas, deklaruoja ir siekia, kad Bendrovėje būtų ugdoma organizacinė kultūra netoleruojanti:

    • konstitucinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų;
    • Darbuotojų saugos ir sveikatos normų pažeidimų;
    • Bendrovės korupcijos prevencijos politikoje ar taisyklėse numatytų draudžiamų veiksmų;
    • Bendrovės turto supainiojimo su savo turtu, jo panaudojimu asmeninei naudai ar naudai trečiajam asmeniui gauti;
    • konfidencialios informacijos neteisėto perdavimo;
    • Darbo kodekse numatytų šiurkščių darbo pareigų pažeidimų.

PROFESINĖS SĄJUNGOS VEIKLOS GARANTIJOS

57. Darbdavys Profesinės sąjungos tarybos nariams – Bendrovės Darbuotojams tarybos veiklai, laikantis Bendrovėje nustatytos tvarkos, leidžia nemokamai naudotis darbo patalpomis, komunalinėmis paslaugomis, patalpomis inventoriui laikyti, baldais, telefoniniu ryšiu Lietuvoje, kompiuterine technika ir jos aptarnavimu, o atskiru susitarimu – transporto paslaugomis; taip pat skiria patalpas rengti susirinkimus, konferencijas; užtikrina dokumentų spausdinimą ir dauginimą, teikia korespondencijos išsiuntimo paslaugas.

58. Profesinės sąjungos tarybos nariams tarybos veiklai Darbdavys sudaro sąlygas darbo laiku dalyvauti derybose ir konsultacijose su Darbdavio atstovais, taip pat trims tarybos nariams, vykdant tarybos nario veiklą, dalyvauti Profesinių sąjungų susirinkimuose, konferencijose, posėdžiuose, kursuose, tvarkyti kitus būtinus Profesinės sąjungos reikalus už tą laiką jiems mokant darbo užmokestį, tačiau ne daugiau kaip 3 darbo dienas per metų kalendorinį ketvirtį.

59. Darbuotojų atstovavimą įgyvendinantiems asmenims darbdavys suteikia tokias papildomas prie Darbo kodekso 168 str. 3 d. numatytų garantijas: Darbdavys, ketindamas nutraukti darbo sutartį Darbdavio iniciatyva ar darbdavio valia su Darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiu asmeniu laikotarpiu, kuriam jie išrinkti, ir 12 mėnesių po jų kadencijos pabaigos, įsipareigoja apie ketinamą priimti sprendimą informuoti Profesinę sąjungą.

60. Profesinės sąjungos nariams Darbdavys sudaro sąlygas ne mažiau kaip vieną darbo dieną (1 d. d.) per kalendorinius metus dalyvauti Profesinių sąjungų susirinkimuose, konferencijose, posėdžiuose, kursuose taip pat mokymuose ar seminaruose šalyje ar užsienyje, už tą laiką mokant darbo užmokestį.

61. Darbdavys Profesinės sąjungos nario prašymu išskaičiuoja iš atlyginimo Profesinės sąjungos nario mokestį ir perveda jį į Profesinės sąjungos atsiskaitomąją sąskaitą.

62. Šalių susitarimu ir esant galimybei Darbdavys Profesinės sąjungos tarybos narių, kurie yra Bendrovės Darbuotojai, mokymų užsienyje metu moka dienpinigius.

63. Profesinė sąjungos taryba turi teisę domėtis, kaip Darbdavys laikosi ir vykdo su jos atstovaujamų Darbuotojų teisėmis ir interesais susijusius darbo, ekonominius ir socialinius įstatymus ir Sutartį.

64. Profesinės sąjungos taryba turi teisę raštu reikalauti iš Darbdavio panaikinti jo sprendimus, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytas darbo, ekonomines ir socialines Profesinės sąjungos narių teises. Šiuos reikalavimus Darbdavys turi išnagrinėti ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų, dalyvaujant juos pateikusios Profesinės sąjungos atstovams.

65. Profesinės sąjungos paskirti atstovai, esant Darbuotojo raštiškam prašymui, turi teisę dalyvauti tiriant nelaimingus atsitikimus, sudarant priemonių planus dėl darbo sąlygų gerinimo.

66. Profesinė sąjunga įsipareigoja iš Darbdavio visą gautą informaciją naudoti tik savo narių – Bendrovės Darbuotojų – interesams užtikrinti bei ginti, neplatinti šios informacijos kitiems asmenims, išskyrus savo narius – Bendrovės Darbuotojus. Tuo atveju, jei informacija turi konfidencialumo žymą, elgtis su šia informacija laikantis konfidencialumo pareigų. Savo konsultantams iš Bendrovės gautą informaciją Profesinė sąjunga gali atskleisti tik tuomet, kai šie įsipareigoja išsaugoti informacijos konfidencialumą tokiu lygiu, kaip jį saugo Bendrovė, pasirašydami konfidencialumo susitarimą.

67. Darbo ginčai, kilę tarp Bendrovės ir Profesinės sąjungos narių, esant raštiškam Darbuotojo prašymui, turi būti sprendžiami dalyvaujant Profesinės sąjungos paskirtiems atstovams.

68. Esant galimybėms, Darbdavys remia Bendrovėje veikiančios Profesinės sąjungos narių organizuojamą Bendrovės Darbuotojų švietimą, sportines ir kultūrines priemones. Šalims susitarus, šiems tikslams Bendrovė iš Sutarčiai įgyvendinti skirtų lėšų perveda Profesinei sąjungai lėšų numatytoms priemonėms organizuoti, o Profesinė sąjunga ne vėliau nei iki kalendorinių metų pabaigos pateikia Bendrovei lėšų panaudojimo laisvos formos ataskaitą.

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

69. Sutartis pasibaigia:

    • pasibaigus 4 (ketverių) metų Sutarties galiojimo terminui;
    • Sutartį nutraukiant vienašališkai vienos iš Šalių iniciatyva, apie Sutarties nutraukimą šio Sutarties punkto pagrindu raštu informavus kitą Sutarties Šalį prieš keturis mėnesius. Pateikus pranešimą nutraukti Sutartį, Šalys nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų, inicijuoja derybas dėl naujos Kolektyvinės sutarties sudarymo. Šio Sutarties punkto pagrindu Sutarties negalima nutraukti per pirmuosius 12 (dvylika) Sutarties galiojimo mėnesių.
    • Lietuvos Respublikos įstatymuose numatytais pagrindais ir atvejais.

70. Sutarties atskirus punktus ir jos priedus Sutarties galiojimo laiku keičia ir papildo Sutarties Šalių atstovai raštišku susitarimu.

71. Sutartis sudaroma dviem egzemplioriais – po vieną Profesinei sąjungai ir Darbdaviui.